Kalendarium 2003-2006

Współpraca międzynarodowa Krotoszyńskiego Towarzystwa Współpracy Polsko-Niemieckiej w latach 2003-2006.

2003

 1. Walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze Krotoszyńskiego Towarzystwa Współpracy Polsko-Niemieckiej – 7.01. Dokonano wyboru władz statutowych Towarzystwa. Prezesem została wybrana Elżbieta Płóciennik.
 2. Letnia Szkółka Językowa. W czasie letnich wakacji organizowane są zajęcia nauki języka niemieckiego.
 3. Nauka języka niemieckiego. Zorganizowano dla członków Towarzystwa naukę języka niemieckiego prowadzoną nieodpłatnie przez germanistów.
 4. Konkurs na logo KTWPN i Konkurs Piosenki Niemieckiej dla uczniów wszystkich typów szkół.
 5. Projekt „Wspólna historia, wspólna przyszłość“ – uporządkowanie i renowacja zabytkowego cmentarza ewangelickiego w Krotoszynie połączona z cyklem zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół Krotoszyna i Dierdorf – 23 647 zł.
 6. Wizyta biegaczy z Dierdorf w Krotoszynie.

2004

 1. Udział w konferencji „Partnerstwo miast-partnerstwo obywateli“ – zorganizowanej przez Robert Bosch Stiftung w Krzyżowej – 8-9.05 (Elżbieta Płóciennik i Wolfgang Niess).
 2. Wizyta i workshops krotoszyńskich rolników z niemieckimi w Dierdorf na temat „EU i polityka agrarna w zastosowaniu“- 17-20.06.
 3. Wspólna wizyta przedstawicieli Towarzystw w Mainz, zapoznanie się z pracą i funkcjonowaniem parlamentu Landu Nadrenii-Palatynatu – 26.08.
 4. Odsłonięcie pomnika środka Europy w Kleinmaischeid8-11.10.

2005

 1. Konferencja „Polskie samorządy- laureaci prestiżowych nagród Europy” z udziałem towarzystw współpracy międzynarodowej z Krotoszyna, Mejszagoły, Dierdorf i Brummen w Krotoszynie. Debata na temat doświadczeń współpracy – 6.05.
 2. Wolfgang Niess i Hubert Glaremin otrzymali tytuł „Zasłużony dla Krotoszyna”, maj.
 3. Wspólne przygotowanie materiałów potrzebnych dla udziału w obchodach Światowego Dnia Kościołów w Niemczech.
 4. Spotkanie Towarzystw w Krotoszynie i zapoznanie się z tematyka ochrony środowiska z wyjazdem i zwiedzaniem stawów milickich – 30-31.07.
 5. Rewizyta rolników niemieckich w Krotoszynie i runda dyskusyjna na tematy gospodarki rolnej – 6.09.

2006

 1. Wspólna organizacja koncertu „Piosenki Marleny Dietrich“ przygotowanego przez uczniów LO w Krotoszynie. Występ w Dierdorf – 6.07.
 2. Wycieczka Towarzystw tematycznie związana z UE do Luxemburga i Trewiru. „Rozwój UE jako szansa“7.07.
 3. Wspólny udział w dożynkach w Krotoszynie – poznanie zwyczajów i tradycyjnych obrzędów. Występ zespołu „Mazowsze“ – 1-3.09.